Makaleler

Aikido İstanbul

aikido-istanbul.jpg

Aikido Hakkında

 

Aikido; Kendini savunma ve taktik bilimine ek olarak, bu, bir insanın tam olarak bütünleşmiş bir kişi olabilmesi için ruhu iyileştirmenin, bedeni ve zihni güçlendirmenin, kişinin fiziksel ve zihinsel gücünü birleştirmenin bir yoludur. Aikido, birçok dövüş sanatından bükülme ve fırlatma tekniklerini kullanması ve saldırganın gücünü kullanması ve buna karşı hareket etmesi için farklıdır. Aynı zamanda, tekrarlanan saldırılara karşı savunmayı ve müdahale etmeyi amaçlar; böylece rakip, durumu tutma, sallama, itme veya bize vurmalarına izin vermeyerek durumu dışlayabilir. Ayrıca, bu sistemdeki hayati sinir merkezleri üzerindeki baskıyla da ilgileniyor.
 
Çoğu aikido tekniği ölümcül olabilir. Aikido'da, rakip karşısında üstünlük kazanmak için, bir kişinin özellikle tam bir zihin rahatlığı sağlaması ve vücudu üzerinde kontrol sağlaması gerektiği vurgulanmaktadır. Diğer dövüş sanatlarında olduğu gibi, artan yetkinlik ve saygı aikido İstanbul eğitiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Aikido, evrensel enerjiyle uyumun bir yoludur, başka bir açıdan aikido, savunma sanatı, saldırganın sizi sallamasına veya tekmelemesine izin vermeyerek uygulanır. Aslında, mükemmel; saldırıyı tam olarak gerçekleştirmeden etkisiz hale getirmek için saldırganın konumuna ve hareketlerine karşı duyarlı olmalıdır.
 
Aikido'nun Felsefesi Nedir?
 
Aikido, insanların kendileri ve evrenle uyumlu olması gereken Aiki felsefesine dayanır. Aikido insanları barış ve sevmeye davet ediyor ve karşıt fikirleri birleştiriyor. Çevre ile bağdaşmayan agresif insanlar, evrendeki bu uyumu ve düzeni ihlal ediyor. Bize zorla saldıran birine cevap verirsek, bu uyumu kırarız. Aikido, kendi doğal ve sosyal çevrenizle uyum içinde yaşamanın bir yoludur.
 
Aikido aynı zamanda bir savaş sanatıdır. Ancak, Aikido savaşı, kendinize karşı, başka bir deyişle kendi iç dünyasında yarattığı hayali acı düşmanlarına karşı savaşmanız gereken bir savaştır. Kuşkusuz, her savaş sanatı insanlar için önemli fiziksel ve zihinsel gelişmeler sağlar, kendilerini disipline etmelerine, bedenlerini geliştirmelerine ve sağlıklı insanlar olmalarına yardımcı olur. Ancak aikido İstanbul, herkesin kazandığı bir savaş sanatını eğitim ile süslemektedir. Asıl zafer, hatalarını düzelten herkes tarafından gerçekleştirilir.
 
Aikido'nun Diğer Uzak Doğu Dövüş Sanatlarından Farkı Nedir?
 
Aikido teknikleri, diğer Uzak Doğu dövüş sanatları gibi, zorla karşı koyma prensibine dayanmaz. Düşman kuvvetlerinin kullanım prensibine ve kuvvet yönüne dayanır. Sahip olduğumuz gücü düşmanın gücü ile birleştirip büyük bir güç elde etmeyi ilke edindik. Bu, aikidoyu diğer savunma sanatlarından ayıran en önemli farktır. Aikido çok etkili bir savunma sanatıdır. Bir teknik, bir düşman saldırısıyla başlar ve düşmanı iki veya üç saniye içinde etkisiz hale getirmekle sona erer. Bu konuda aikido İstanbul tekniği her türlü saldırıya karşı savunma formlarından oluşur.
 
Aikido'da Herhangi Bir Turnuva, Yarışma, Etkinlik Ve Yarışma Var Mı?
 
Aikido teknikleri, vücudumuzun şekline karşılık gelen dairesel hareketlerdir. Bu yüzden Aikido'da çalışırken kendimize ve arkadaşlarımıza zarar vermeyiz. Aikido'da turnuva veya yarışma yok. Bunun iki önemli nedeni var. Birincisi, rekabet ve rekabetin olduğu ego var. Rekabetin olduğu yerde barış ve barış sağlanamaz. İkinci sebep, Aikido'nun en büyük rakibidir. Asla kendisini geçemeyen rakiplerini geçemez. Yani bir turnuvaya gerek yoktur.
 
Aikido'ya Erken Yaşta Başlamanın Faydaları Nelerdir?
 
Küçük yaşta başlayan aikido İstanbul eğitimi, fiziksel gelişimin teşvik edilmesinin yanı sıra sosyal ve psikolojik gelişimi de hızlandırır. Saygı, işbirliği ve uyum toplumdaki yaşamın ana unsurlarıdır; Hem sosyal hem de profesyonel başarıyı sağlayan özgüven, sabır ve iç disiplin, aikido çalışmasının temelini oluşturur. Kişi bu özellikleri ne kadar erken kazanırsa, başarı o kadar çabuk gerçekleşecek ve kalıcı hale gelecektir. Bu sanat, çocukların özgüvenlerini ve konsantre olma yeteneklerini artırarak güçlü bir psikolojik ve fizyolojik yapı kazanmalarına yardımcı olacaktır.
 
Aikido tekniği oldukça basit, doğal ve etkilidir. Bununla birlikte, yöntemleri doğru ve etkili bir şekilde uygulamak için sabırla ve çok çalışmak gerekir.
 
Aikido'yu Hayatımızın Diğer Alanlarında Nasıl Kullanabiliriz?
 
Aikido sırasında kullandığımız teknikler rakipleri nasıl etkisiz hale getireceğini değil, yaşamımızdaki sorunları ve bizi uyum içinde etkilemeye çalışan güçleri nasıl kontrol edeceğimizi öğretiyor. Aikido açıkça bizden daha güçlü olanlar tarafından mağlup olmamamız gerektiğini kontrol ediyor. Bize hayatta karşılaştığımız sorunlarla nasıl başa çıkacağımızı öğretiyor. Aikido, egomuzu değil, güvenimizi ve cesaretimizi ortaya koymamıza yardımcı olur.
 
Günlük Yaşamımızda Aikidoya Ne Katkı Sağlar?
 
Bu soruyu cevaplamak için önce aikido İstanbul eğitiminden ne beklediğimizi göstermeliyiz. Aikido, Uyumi'nin evrensel enerjiyle uyum yoludur. Diğer bir deyişle, bu, iç dünyayla, çevremizdeki hayatla savaşmadan, mücadele etmeden, inatçılıkla yaşamanın bir yoludur.
 
Hiçbirimiz kendimiz dışında değişkenleri tanımlayamayız. Bundan hoşlanmayabiliriz, ancak karşılaştığımız zorluklarla da yüzleşmek zorundayız. Aikido bize direnişe direnmemeyi, zorlamaya karşı güç kullanmayı, kötülüğe kızmamayı, ancak sorunlara rağmen başarabilmek için kendimize karşı direncini, gücü ve öfkeyi yönlendirmeyi öğretiyor.
 
Aikido'nun ayrıca savaşa benzer bir yönü var. Yumuşaklık başkalarıyla rekabet, saldırganlara zarar verme, herkese zarar verme ve benzeri öğretileri içermese de aikido'nun savaş sanatı olduğu unutulmamalıdır. Aikido, vuruşla yanıt vermemeyi ve şiddete karşı şiddet kullanmamayı öğretir. Aikido, saldırgana karşı şiddetin nasıl kullanılacağını öğretir. Saldırı ne kadar zorsa, cevap o kadar zor. Bu nedenle, bazı durumlarda, aikido çok tehlikeli bir savaş sanatıdır.
 
Aikido'dan Ne Bekleyebilirsiniz?
 
* Aikido sizin mutlu ya da yenilmez olduğunuzu garanti edemez. Fakat olumlu davranış geliştirerek, uyum içinde yaşayabilen insanlar yaratabilir. Tabii ki, bu uyum içinde yaşamak isteyenler için aikido istanbul eğitimi oldukça etkilidir.
 
* Birçok çocuk derslere katılmadan önce kendini güvende hissediyor. Onlarla konuşurken gözlerinin içine bakamıyor. Ancak, bu tekniği kullanarak, çocuk ilk önce eşinin gözlerine bakmaya başlar ve sonra ona güvenmeye başlar. Çocukların birbirlerine olan güvenleri de özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olur. Benzer durumlar yetişkinler için de geçerlidir.
 
* Aikido doğal hareketlere dayanır. Teknikleri öğrenmeye başlayan öğrenciler, bedenlerinin hareketliliğini anlamaya başlar, neler yapabilirler ve onları değerlendirebilirler.
 
* Teknikleri uygularken, karşı tarafı nötralize etmek için kullanılan, bağlamak için kilitler vardır. Bu kilit kilitlerinin incelenmesi, yaşamda en sık kullandığımız aracı olan vücudu kontrol etmemize yardımcı olur. Öğrenciler davranışları düşünmeyi ve kontrol etmeyi öğrenirler. Bununla birlikte, sorumluluk duygusu geliştirir, başkalarına zarar verme olasılığı artar ve şiddetin son çare olduğunu fark ederler.
 
* Uzun süreli kullanımda yöntemler pratik hale gelir. Çocuk sınıflarında bu süre daha da uzundur. Bu tekniklerin birçoğu bölüm tarafından verilmektedir. Bir süre sonra, yaratıcı doğal yetenekler gelişmeye başlar. Başka yöntemlerin yok edilmesi, birleştirilmesi ve yaratılması analitik zekanın gelişmesini aikido İstanbul kursları sağlayabilir.
 
* Günlük yaşamda disiplin duygusunu geliştirir.
 
Kendinizi Korumak İçin Aikido'yu Kullanabilir Misiniz?
 
İnsanlar Aikido'nun kendisini korumada ne kadar etkili olduğunu sık sık soruyorlar. Aikido'nun ilkeleri ve eylemleri etkili kendini savunma yöntemlerine dayanır. Ancak saldırganları kolayca yenmek için birkaç aylık bir eğitim yeterli değildir. Kendinizi korumak, iyi bir dövüşçü olmakla aynı şey değildir. Aikido temel kursu size hiçbir şey yapmamayı öğretir, bir şey yapmamanızı engeller. Bu, Aikido felsefesinin bir yansımasıdır.
 
Fiziksel veya sözlü saldırılar gibi stresli durumlarda, doğal tepkimiz donmak, dengeyi kaybetmek, hareket edememek ve hatta düşünememek. Aikido egzersizlerinin temel hedeflerinden biri, strese karşı doğal tepkilerimizi azaltmak ve onları yatıştırıcı bir bedenle değiştirmek, sakinleştirmek ve zihni açmaktır. Aikido size ilk önce dengenizi korumayı ve saldırıya uğradığınızda karşı önlem almamayı öğretir. Bu felsefe, aikido İstanbul kurslarında çalışan birçok kişinin günlük yaşamları üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanmaktadır.
 
Kim Aikido Çalışabilir, Aikido Kadınlar İçin Uygun Mudur?
 
Aikidoyu başlatmak veya başlatmak için herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır. Yaş, kilo, boy, cinsiyet veya yapı ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Yaşınız ne olursa olsun, kilonuz ne olursa olsun, boyunuzda, ne kadar esnek olduğunuz konusunda aikido uygulayabilirsiniz. Aikido teknikleri, tüm yaş gruplarına uygundur çünkü zorla yapılmazlar.
 
Aikido teknikleri kadın vücudu için çok uygundur, çünkü uyumlu ve esnek olmaları gerekir. Bu nedenle, kadınlar erkeklerden daha başarılı olabilir. Aikido teknikleri, vücudumuzun şekline karşılık gelen dairesel hareketlerdir. Bu yüzden aikido İstanbul eğitiminde çalışırken kendimize ve başkalarına zarar vermeyiz.
 
Aikido'daki teknikler öyle ki herkes bunları uygulayabilir. Saldırganın oryantasyonuna ve direnç eksikliğine dayanan Aikido teknikleri, saldırganın kendisine karşı gücünü kullanmanızı sağlar. Kadınlar fiziksel olarak erkeklerden daha zayıf olduğu için aikido tekniklerini kuvvet kullanmadan daha iyi öğrenebilirler. Zaman zaman tekniği uygulamaya çalışan erkekler, ortalama olarak kadınlardan daha uzun süre aikido tekniğini öğreniyorlar.
 
Çocuklar Aikido Yapabilir Mi?
 
Aikido uygulamak için, bedenin, kemiklerin ve zihnin gelişimi açısından belirli bir seviyeye ulaşmak gerekir. 12 yaşından büyük insanlar, dojoumuzdaki düzenli aikido dövüş sanatları programına katılabilirler. 6-11 yaş arası çocuklarınız için düzenlediğimiz aikido istanbul kursları, çocuğunuzun bedeninin ve ruhunun gelişimine büyük katkı sağlayacak ve barış, kendine güven ve sağlıklı çocuklar sağlayacaktır.
 
Aikido, özellikle çocuklarda denge, esneklik, koordinasyon ve hareketleri kontrol etme yeteneğinin gelişimini destekler ve disiplin, konsantrasyon ve sosyalleşme için iyi bir araçtır.
 
Fiziksel Olarak Zayıf İnsanlar Aikido Yapabilir Mi?
 
Aikido bir güç sporu değil, uyum temeline dayanıyor. Sadece vücudunu kontrol edebilirsin. Daha önce yaralandım / ameliyat oldum. Bu aikido yapmamı engelliyor mu? Doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz aikidoyu tanımıyorsa veya karar vermediyse, sizin için doktor olan aikido arkadaşlarımızla görüşebiliriz. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.